Co koupit milovníkům technologií.

Chcete blízkým pořídit na Vánoce drobnost, ale nemáte představu, co by se jim mohlo hodit?

Již do dvaceti eur lze koupit technologické dárky, které výrazně zpříjemní život nebo zjednoduší používání jiných technologických hraček.

Našli jsme deset drobností do dvaceti eur, které potěší milovníky technologie, vědy ale i běžné vlastníky chytrého telefonu či laptopu.

Komu kupujete dárek?
Zapomnětlivec
Vedátor
Hráč videoher
Sportovec
Šofér
Divák YouTubu
Cestovatel
Nepořádník
Milovník soukromí
Nabíječ
Pro ty, co stále ztrácejí věci – lokalizační čip
Pokud jste už někoho někdy slyšeli říct „kdyby se tak daly prozvonit klíče,“ lokalizační čip je pro něj velmi vhodný dárek.

Čip ve formě přívěsku lze připojit ke klíčům ale i na kabelku či jiné osobní předměty. Pokud je někde zapomenete nebo ztratíte, přívěsek se dá prozvonit přes aplikaci. Na mapě je vidět také jeho poslední polohu.

Na Slovensku se do patnácti eur prodává například přívěsek Fixed Smile, který je kompatibilní s operačním systémem iOS 10 a vyšším as Android 5.0 a vyšším.

Přívěsek funguje i obráceně a můžete díky němu vyhledat i zapatrošený telefon.

Pro vědátory – návody od Randalla Munroa
Milovníkem vědy a jednoduchých komiksů je autor Randall Munroe jistě znám.

Bývalému zaměstnanci NASA letos vyšla v češtině kniha Jak na to: Absurdní vědecká řešení všedních problémů. Pokud ji váš vědecký nadšenec nemá, určitě mu ji pořiďte. Ve slovenských knihkupectvích stojí do dvaceti eur.

Jak je z názvu zřejmé, Munroe v knize lidem radí, jak řešit běžné problémy tím nejnepraktičtějším, ale zároveň nejvědečtějším způsobem.

Máte v rodině nadšence pro videohry, ale sami se ve hrách nevyznáte? Určitě je potěšíte také předplacenou kartou do obchodu s hrami.

Stačí, když víte, na čem si váš blízký nejčastěji hraje a kolik jste mu na hru ochotni přispět – nabité karty umíte dostat s kreditem pět, deset, dvacet i více eur.

Hráčům na stolních počítačích či laptopech pořiďte například kartu do služby Steam. Fyzickou kartičku s kreditem od pěti eur koupíte v obchodech s herním příslušenstvím.

Pokud má váš blízký PlayStation 4, kartu na něj s dvaceti eurovým kreditem můžete zakoupit také v obchodech s elektronikou. Předplacenou kartu pro herní konzoli Xbox získáte také přes internet. Stačí když do vyhledávače zadáte „předplacená karta pro Playstation/Xbox.“

Pro sportovce, který chce poslouchat podcasty – sluchátka
Dobrá sluchátka na sportování by měla být odolná vůči vodě a potu, držet na uších a hlavně kvalitně přehrávat oblíbené podcasty, hudbu či důležitý telefonát.

Pokud nechcete za bezdrátová sluchátka dávat stovky eur, tyto úkoly zcela vyhovující splní i sluchátka EVOLVEO SportLife XS2, která v internetových obchodech najdete i do dvaceti eur.

Sluchátka jsou propojena flexibilním kablíkem, který dovoluje volný pohyb při sportu. Výrobce slibuje také kvalitní zvuk a přehrávání hudby po dobu pět hodin na jedno nabití.

Pro řidiče – bluetooth audio přijímač
Máte ve svém okruhu někoho, kdo v autě stále přenáší metrový audio kabel, aby si mohl přehrát hudbu z telefonu? Bluetooth audio přijímač by jej mohl potěšit a usnadnit poslech hudby nejen v autě ale i doma na starší hi-fi věži.

Adaptér se snadno zapojí do autorádia či věže díky 3,5mm jacku. Potom se na něj stačí pouze připojit chytrým telefonem přes bluetooth. Můžete si tak pouštět skladby, které máte v telefonu ale také obsah ze streamovacích služeb, jako Spotify.

Na Slovensku si můžete v internetových obchodech zakoupit například bluetooth audio přijímač od CellularLine do 14 eur.

Pro ty, co dívají spoustu videí – PopSocket
Držák na telefon PopSocket zvyšuje komfort při prohlížení videí. Nejenže telefon s ním snadno uchopíte mezi prsty, funguje také jako stojan a dokonce kolem něj můžete obmotat sluchátka.

Je dostupný v různých designech, a tak potěší téměř každého držitele mobilního telefonu či tabletu.

Originální držák od PopSocket koupíte za něco přes deset eur. Telefon si můžete pomocí PopSocket umístit i na zeď, například když potřebujete vidět recept nebo jen tak posloucháte hudbu. Speciální držák na zeď vás vyjde na dalších deset eur.

Na cesty – powerbanka
Externí nabíječka je v dnešní době téměř povinnou výbavou na cesty. Chcete-li darovat záložní baterii s pořádnou kapacitou, nemusíte utrácet spoustu peněz.

Powerbanka Xiaomi Mi Power Bank 2S s kapacitou baterie 10 000 miliampérhodin stojí ve slovenských internetových obchodech iu oficiálního prodejce kolem dvaceti eur, ve slevě ji najdete i levněji.

Je sice těžší, ale tenká a tak se vejde nejen do kabelky ale i do kapsy. Nabije všechny typy chytrých telefonů, ale poslouží i při nabíjení videokamery, bezdrátové myši či ovladače k ​​herní konzoli.

Pro ty, co si trousí na klávesnici – čistící hmota
Doma máte několik předmětů, které jsou opravdu špinavé a každý den je vaši blízcí chytají do ruky.

Pokud jim darujete čistící hmotu, mohou si snadno vyčistit ovladače k ​​zařízením, klávesnice telefonů, notebooků či joysticky k herní konzoli.

Například hmotu Cyber ​​Clean ve 145 gramovém balení koupíte na Slovensku od sedmi eur. Dostane se do spár v zařízeních a nečistoty se na ni nalepí.

Pro ty, co se bojí o soukromí – kryt na webkameru
Má někdo z vašich známých na webkameře laptopu přelepenou lepicí pásku či dokonce leukoplast? O své soukromí na internetu se může bát i stylovější, pokud mu koupíte speciální kryt na webkameru.

Například kryt od firmy Black Rock lze umístit na tablety, laptopy i počítače.

Kryt lze otevřít i zavřít pomocí prstu, takže webkameru může obdarovaný člověk stále používat. Ve slovenských internetových obchodech ho koupíte přibližně za 7 eur.

Pro neustále připojené – dlouhý kabel k nabíjení
Doma můžete mít několik kabelů, ale často v té nejhorší chvíli zjistíte, že jsou příliš krátké.

Pro lidi, kteří potřebují mít telefon stále po ruce, se jako dárek hodí dvoumetrový nabíjecí/datový kabel.

Například firma Eternico vyrábí dvoumetrové kabely AluCore pro iPhone, iPad, ale také telefony s konektorem micro USB a USB-C. Tento dvoumetrový kabel naleznete u českých internetových prodejců od 5 do 8 eur.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram