Jak postupovat při tvorbě úspěšného webu

Bez dobře navrženého a optimalizovaného webu se v dnešní době neobejde prakticky žádný byznys. Aby ale web byl úspěšný, je nutné dodržet určité postupy v rámci jeho návrhu a tvorby. Na co nezapomenout?

Na začátku všeho stojí návrh

Ze všeho nejdříve je třeba si ujasnit vaše obchodní cíle a analyzovat váš byznys. Následně vaše obchodní cíle navážete na potřeby vašich zákazníků. Pamatujte na to, že vašimi zákazníky rozohdně nejsou úplně všichni. Spíše se jedná o úzce definovanou skupinu lidí, kteří mají nějakou motivaci, potřeby, obavy a sny. 

Pro návrh obsahové architektury webu slouží analýza klíčových slov. Díky ní poznáte, co vlastně vaši zákazníci na internetu vyhledávají a obsah tomu budete moct přizpůsobit. 

A tím to nekončí. Do tvorby úspěšného webu je zapojen také grafik. Aby ale věděl, co má kreslit, musí nejprve vědět, kde má co být. Proto je nutné sestavit takzvaný drátěný model webu. Návrh poté doplní zadání pro grafika, v rámci kterého definujete, jak má web na zákazníky působit, zda máte nějaké firemní barvy a podobně. 

Následně se lze pustit do realizace

Jakmile je návrh webu detailně propracovaný, může teprve dojít k realizaci. K provozu webu přitom budete potřebovat hosting a doménu. Na hosting je dále nutné instalovat redakční systém, prostřednictvím něhož budete spravovat samotný obsah. 

V další fázi přichází na scénu kodér, který zajistí nakódování grafického návrhu do podoby webu, který vidíte v prohlížeči. Pokud váš web vyžaduje nějaké funkce, nyní přichází čas na jejich nasazení. 

Nezapomeňte na kvalitní obsah 

Obchodně úspěšný web rozhodně nestojí na povedené grafice. To, co prodá vaše produkty a služby, je kvalitní obsah zaměřený na potřeby daného zákazníka. Pamatujte na to, že lidé se nechodí na váš web dívat. Ale navštěvují jej proto, aby získali nějaké informace. 

Váš web by měl mluvit jazykem vašich zákazníků. Je potřeba, aby pracoval s jejich psychologií a zohledňoval jejich zájmy, přání, sny a obavy. A aby byl váš web dohledatelný ve vyhledávačích, je nutné nezapomínat na optimalizaci pro vyhledávače. 

Více informací o tvorbě webových stránek najdete na www.mdwebdesign.cz

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram