Je nezbytné vyrobit novou konzoli PlayStation, říká prezident Sony

Prezident společnosti Sony potvrdil, že firma připravuje následovníka úspěšné herní konzole PlayStation 4.

„V tomto momentu můžu říct, že je nezbytné mít hardware nové generace,“ řekl prezident Keničiro Jošida pro deník Financial Times. Odmítl však říci, zda se připravovaná konzole bude jmenovat PlayStation 5.

Smartphone versus konzole
O přípravě nové konzole od Sony se mluví už déle, šéf divize PlayStation (PS) John Kodera naposledy naznačil, že do prodeje by se mohla dostat nejdříve v roce 2021.

V článku Financial Times neuvedli více detailů. Jošidovo vyjádření však dali do kontextu s rostoucím herním trhem pro chytré telefony, jehož rozmach by mohl ohrozit pozice tradičních herních konzolí.

V současnosti má hodnotu 70 miliard dolarů, píše web Verge.

Podobné obavy se objevovaly i při představení PlayStation 4 či Nintendo Switch. Oběma se však navzdory rostoucí oblibě o hry pro chytré telefony dařilo dobře.

Hraní v cloudu
Oznámení o nové konzoli PlayStation přišlo v době, kdy se technologické firmy zaměřují na hraní v cloudu jako alternativě k domácímu hardwaru.

Microsoft teprve tento týden představil svou službu xCloud a údajně plánuje i verzi nové Xbox, která bude zaměřena zejména na herní streamování.

Projekt Stream od Google zase dovolil beta uživatelům hrát Assassin Creed Odyssey přes prohlížeč.

I PlayStation již poskytuje platformu pro cloudové hraní ve službě PlayStation Now. Službu mohou využívat vlastníci počítačů i PS 4 a mohou přes ni hrát více než 500 her.


Máte rádi kvalitní obraz a dobrou cenu? Podívejte se na nejlepší televize a vyberte si tu přesně pro Vás.


Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram