Chytrý reproduktor od Huawei je pro fanoušky Amazonu

Jmenuje se Huawei AI Cube a v domácnosti vám nahradí až tři zařízení. Huawei na veletrhu spotřební elektroniky v Berlíně ukázal své první zařízení s hlasovým asistentem.

Oproti konkurenci v něm kromě bezdrátového reproduktoru naleznete slot na SIM kartu, takže funguje i na místech, kde není dostupný klasický kabelový internet nebo Wi-Fi připojení.

U LTE připojení podporuje LTE kategorie 6 s přenosovou rychlostí až 300 Mbps, u Wi-Fi bude moci využít rychlé 5 GHz pásmo.

Huawei AI Cube podporuje asistenta od Amazonu, ale podle vyjádření zástupce společnosti není vyloučeno, že si majitelé zařízení budou moci vybrat mezi dalšími službami od Google a Microsoftu.

Amazon Alexa v současnosti podporuje až 20 tisíc různých zařízení od tisíců výrobců. Alexa zatím češtině nerozumí, potřebné jsou alespoň základní znalosti anglického jazyka.

Rozměry zařízení jsou o něco větší ve srovnání s původním reproduktorem od Google, což se má pozitivně projevit na kvalitě zvuku. Huawei zde navíc použil několik nových technologií pro úpravu zvuku, výkon reproduktoru je 15 wattů.

Pro rozpoznání řeči je použita čtveřice speciálních mikrofonů, které by měly bez problémů zachytit i vzdálené příkazy. Na Slovensku se chytrý reproduktor Huawei AI Cube oficiálně prodávat nebude.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram